NASZE USŁUGI

Czym się zajmujemy ?

Firma ROMART jest prywatną… firmą… świadczącą… usługi wynajmu podnośników koszowych najczęściej na terenie Wrocławia i okolic Dolnego Śląska wraz z operatorem do wysokości roboczej 35 metrów. W swojej ofercie posiadamy nowoczesny park maszynowy (RTUHMANN, WUMAG, BISON)  na samochodach od 3,5 do 15T. Nasze usługi oferujemy w najlepszych cenach a dodatkowo dla stałych odbiorców mamy atrakcyjne rabaty. Więcej informacji można uzyskać na stronie portalu www.romart.wroclaw.pl  lub telefonicznie.

Bezpieczna praca na wysokości,

czyli z podnośnika koszowego

Ogólnie rzecz ujmując, podnośnik koszowy to urządzenie, które jest dedykowane do wszelakich prac na wysokości, a przy tym wymagających stabilnej platformy mającej wysoką precyzję ruchów i spory zakres działania. Cechy te umożliwiają wykorzystanie zwyżki w różnych pracach:

wynajem podnośników koszowych wraz z operatorem
– usuwanie sopli, nawisów śnieżnych, zagrożeń zimą (kompleksowa usługa)
– czyszczenie, naprawa rynien i spustów
– montaż i demontaż oraz wymiana bilbordów wielkoformatowych
– prace elektryczne
– montaż i konserwacja konstrukcji stalowych
– pielęgnacja zieleni wysokiej
– montaż ocieplenia i instalacji wentylacyjnych
– prace filmowe i fotograficzne
– montaż anten RTV i SAT
– naprawa oświetlenia zewnętrznego
– I wiele innych prac do wysokości 35 metrów z obciążeniem do 320kg

Podnośnik koszowe, używane zgodnie z zasadami BHP i obsługiwane przez operatorów z odpowiednimi uprawnieniami, są zdecydowanie praktyczniejsze i bezpieczniejsze niż rusztowania czy drabiny, zwłaszcza podczas prac na dużych wysokościach.

 

Podnośnik koszowy to urządzenie dźwignicowe, które umożliwia bezpieczną pracę na wysokościach. Najważniejszy elementem jest dostosowany do transportu ludzi i sprzętu kosz, który umieszczony jest na końcu ruchomego ramienia. Tak konstrukcja może być zamontowana na samochodzie ciężarowym lub na platformie jezdnej. Często spotykane są również samojezdne podnośniki koszowe.

Urządzenia te wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność wykonywania pracy na wysokościach. Podnośniki koszowe znajdują zastosowanie podczas mycia okien, wymiany oświetlania, wieszania reklam wielkoformatowych, konserwacji instalacji elektrycznych, a także podczas wszelkiego rodzaju prac malarskich, budowlanych, remontowych, wykończeniowych i instalacyjnych. Urządzenia te są często wykorzystywane w magazynach wysokiego składowania, portach, centrach logistycznych i przeładunkowych. Podnośniki koszowe można spotkać także w sadach – umożliwiają wygodne zbieranie owoców z wysokich drzew i przeprowadzanie wszelkiego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych.

Podnośnik koszowy wynajem stanowi integralną część usług pełnionych na wysokościach. Obecnie urządzenia najczęściej wykorzystywane do prac wykończeniowych przez ekipy specjalistów to podnośnik koszowy wykorzystywany do wielu prac. Zastosowanie takich specjalistycznych maszyn, jak podnośniki koszowe jest bardzo duże. Podnośniki koszowe znajdują zastosowanie w wielu pracach budowlanych, takich jak naprawa i malowanie elewacji, roboty blacharsko-dekarskie, ocieplanie budynków i obiektów przemysłowych prace elewacyjne wewnątrz hal. Przydatne są w równym stopniu przy pracach wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, m.in. przy montażu i konserwacji oświetlenia zewnętrznego, montażu instalacji elektrycznych, oraz takich specjalistycznych i nietypowych zadaniach, jak np. wycinka i pielęgnacja drzew, usuwanie zagrożeń czy inspekcja mostów. Co więcej obsługę podnośników koszowych poprawiają takie rozwiązania, jak układy kontroli momentu, reagujące na tendencję do wywrócenia podestu oraz układy kontroli obciążenia, czyli systemy monitorowania pionowych sił i obciążeń działających na platformę roboczą.